Noclegi w samym mieście Rymanowa Zdroju w pobliżu Parku Zdrojowego


Rymanów-Zdrój to niewielkie uzdrowisko umieszczone w północnej części Beskidu Niskiego. Leżakuje w malowniczej dolinie potoku Tabor a objęte jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Włożone w kolejnej połowie XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu dzieci, a jeszcze w terapiach pań z chorobami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek oraz aparatów ruchu. Za datę założenia uzdrowiska ma się rok 1876 r., gdy więc Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi znalazłam źródło wody, o, jak pokazało się po badaniach, wysokim stężeniu jodu i żelaza. W dodatkowych latach uprawiane były dążenia innych źródeł, którym zarządzał chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto planować uzdrowisko, które zadebiutowało na witrynie fizycznej w Krakowie w 1882 r. Dużo prosto otwarto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie występowały i wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, a ponad zalewem Tabor wytyczono ogród z ulicami spacerowymi. Z głównej zabudowy Rymanowa-Zdroju do lokalnych czasów przetrwało niewiele, ze sensu na współczesne, że przetoczył się tędy przód Również także II wojny światowej. Dziś dostrzec można kilka przebudowanych dość szybko uzdrowiskowych willi, w aktualnym Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz wybudowany w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z niezwykłym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, biorącym się wzdłuż Taboru. Jest tutaj cicho i powoli, co wyróżnia snowi i terapiom. Nowoczesne środki medyczne można dodawać spacerami po okolicy. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z polami wypoczynku. Uprawiają one na lokalne wzgórza do niedalekiego Iwonicza Zdroju bądź do nieżyjącej już wsi Wołtuszowa. Przy niektórych spośród nich ustawiono przyrządy do zajęć, tworząc szlaki wymieszane z siłownią na samodzielnym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - samodzielne wnętrza z noclegi w rymanowie zdroju podstawowymi przejściami z zewnątrz budynku, zapewniającymi uczucie dyskrecji, komfortu i bezpieczeństwa pobytu.

Noclegi w samym mieście Rymanowa Zdroju w pobliżu Parku Zdrojowego, to świeża strefa uzdrowiskowa gwarantująca spokojny sen, nawołująca do ruchów oraz skutecznego wypoczynku. Możliwość zaczerpnięcia z ambulatoryjnych środków leczniczych przekazywanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Bycia umieszczają się z salonu, sypialni, w grubi wyposażonej kuchni bądź dodatku kuchennego, łazienki i tarasu czy balkonu.

We całych pomieszczeniach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do możliwości Państwa jest ogródek z stanowiskiem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, samochody oraz liczna pralka. Miejsca postojowe przy działek albo na odległości osiedlowej.

Tagi dla artykułu

usługi